• Dzień Pluszowego Misia.

• 24 listopada  przedszkolaki ze wszystkich grup w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem - misiem .

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie przez Wolontariuszy i ich wychowawce z II LO w Dąbrowie Górniczej . Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie". Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz odwiedził nas  specjalny gość Miś puchatek :)

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Serdecznie Dziekujemy uczniom II LO  w Dąbrowie Górniczej za zaangażowanie i Super pomysły !!

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZINNEGO "JESIENNA OZDOBA Z DYNI"

• Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły  uczestników. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

W wyniku przeprowadzonego głosowania w dniu 10 listopada br. Uzyskano następujące wyniki:

I miejsce praca nr 4 Zosia i Małgosia Gruszczyńskie

II miejsce praca nr 7 Jaś Kozłowski

III miejsce praca nr 17 Ala Wołonsewicz

Przyznano również cztery wyróżnienia dla:

Inki Malicz praca nr 6

Natalii Kusz praca nr 14

Hani Węcław praca nr 16

Jakuba Jura praca nr 22

Zwycięzcom gratulujemy zdobytych nagród, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi 17 listopada br.

• Dzień Niepodległości !!

• 11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.10 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.Każda grupa przygotowała wiersze, piosenki i tańce patriotyczne. Na  zakończenie  było uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego w ramach akcji " # Szkoła do Hymnu".

• Dzień Dyni !

•  31.10.2023 r. wtorek -  Wszystkie grupy obchodziły Dzień dyni - Dzień pomarańczowy. Z okazji tego wydarzenia zostały przygotowane podchody z szukaniem 10 dyń po przedszkolu, przy pomocy wczśniej przygotowanej mapy. Wspólne przeliczanie, wyścigi w toczeniu dynią. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny " Dynia" - przy okazji którego utrwalono wiadomości na temat korzyści spożywania warzyw i owoców, a także sposobu przetwarzania warzyw i owoców. Były wspólne tańce i wiele radości.