• Zajęcia Edukacyjne " Segregacja Śmieci" ALBA

• 27.10.2023 r. (piątek) całe przedszkole wzieło udział w zajeciach edukacyjnych "Śmieci segregujesz, przyrodę ratujesz". Wspólnie obejrzeliśmy bajkę pt. " Królewna Śnieżka i siedmiu śmieciuszków". Uczestniczyliśmy w zajęciach o tym jak ważna jest segregacja oraz recykling. Specjalnie przygotowane zadania dla przedszkolaków pozwoliły utrwalić temat segregacji śmieci!!

• Koncert Kapeli Góralskiej!

• 24.10.2023 r. wszystkie przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w koncercie Kapeli Góralskiej. Artyści przyjechali do dzieci specjalnie ze Szczyrku, aby przedstawić swoją muzykę, tańce, zaprezentować stroje ludowe charakterystyczny dla ich regionu. Oprócz tego górale zaprosili dzieci do wspólnych tańców i zabaw ludowych.

• Spotkanie z Filharmonią.

• W dniu 19 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w pierwszej w tym roku audycji muzycznej " Pani Gama" spotkanie z Filharmonią. Przedszkolaki poznały brzmienie skrzypiec, ich budowe, oraz usłyszały różne dźwięki płynące z tego instrumentu.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajeciach, klaskały, tupały i odpowiadały na zadawane pytania.

Profesjonalna gra na instrumentach oraz odpowiedni sposób przekazywania muzycznej wiedzy - dostosowany do poziomu rozwoju najmłodszych sprawiają, że każdy koncert przynosi dzieciom wiele korzyści. Poza walorami poznawczymi i wychowawczymi daje jeszcze jeden ważny, pozytywny skutek – dobre samopoczucie słuchaczy.

Czekamy zatem na koncert grudniowy…

• Dzień Edukacji Narodowej!

• Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki.

Słowa tych podziękowań zawarte były w wierszach, piosenkach  przygotowanych przez dzieci.

NAUCZYCIELE I PRACOWNICY PRZEDSZKOLA SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM DZIECIOM I RODZICOM ZA ŻYCZENIA, PAMIĘĆ, MIŁE SŁOWA.