• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października podczas uroczystej akademii przedszkolaki zaprezentowały przed całym gronem pedagogicznym i pracownikami  oraz swoimi kolegami i koleżenkami z innych grup część artystyczną , dziękując w ten sposób za opiekę i wychowanie.

Wystąpili także absolwenci naszego przedszkola , którzy przyszli do nas ze  swoimi nauczycielami z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej i  przenieśli nas do zaczarowanego świata muzyki grając na instrumentach muzycznych.

Galeria zdjęć Tutaj

• Muzeum Sztygarka

• 12.10.2022 r. grupa Motyle i Skrzaty wybrała się do Mieskiego Muzeum Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.

Przedszkolaki dowiedziały się wiele interesujących rzeczy na temat naszego regionu.Oglądały ciekawe ekspozycje i z zaciekawieniem słuchały pana przewodnika.

Galeria zdjęć Tutaj

• Mała Strażnica

• W dniu 04.10.2022 dzieci z grupy „Motylki” i „Skrzaty” udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Katowicach w celu poznania pracy strażaka.

Dzieci podczas wycieczki zapoznały się z pracą strażaka, sprzętem jakim posługuje się na co dzień. Dzieci wzięły udział w pokazie, który wyjaśnił jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia, pożaru, kolizji drogowej, jak udzielać pierwszej pomocy medycznej oraz innych trudnych sytuacjach z jakimi możemy spotkać się na co dzień.

Zdjęcia TUTAJ

• Teatr Blaszany Bębenek

• Do naszego Przedszkola 3. 10.2022 r. przyjechali aktorzy z teatru Blaszany Bębenek z przedstawieniem teatralnym " Dzwonnik z Notre Dame".

„Dzwonnik z Notre Dame” to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia.To był bardzo ciekawy i pouczający spektakl muzyczny. Celem spektaklu było uczenie najmłodszych tolerancji, by nie wyśmiewali sie z odmienności innych, ale akceptowali ich takimi jakimi są. Wiele momentów zachęcało do wspólnej zabawy i angażowało dzieci w toku nieprzewidzianych wydarzeń.

Galeria zdjęć Tutaj

• Teatr Dzieci Zagłębia

• 27.09.2022 r. grupa " Misie" , " Słoneczka" udały się na wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na przedstawienie pt. " Hopla! jesień, zima, wiosna". Była to historia o maluchu No -No który wyrusza na pierwsze w życiu spotkanie z osobliwościami przyrody. Na jego drodze pojawiają się zaskakujące ważki, przyjacielska gąsienica i przerażajacy pająk. Dzięki temu można było zapoznać małych widzów z elemenatmi określającymi każdą porę roku. Wszystko przy muzyce Vivaldiego.

Galeria zdjęć Tutaj

• Dzień Przedszkolaka

• W dniu 20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Wszystkie przedszkolaki świętowały swój dzień w swoich salach i na auli. Dzieci na początek wspólnie rozwiązały quiz,  potem brały udział w różnych konkursach. Było wesoło i kolorowo. Wszystkie przedszkolaki bawiły się przy muzyce i śpiewie.

Zapraszamy do galerii zdjęć na krótką relację zdjęciową.

ZDJĘCIA TUTAJ

• ŚWIATOWY DZIEŃ KROPKI

•             Dzisiaj, 15 września ,  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki.

Dzieci obejrzały film pt. „Dzień Kropki” z którego dowiedziały się gdzie można wokół nas spotkać kropki. Razem z „Kropką” rozwiązały zadania matematyczne oraz przyrodnicze. Przedszkolaki dowiedziały się  o kropce, która zmieniła życie małej Vashti, a ona sama uwierzyła w siebie.Poznały znaczenie słów „kreatywność” i „talent”.  Całe przedszkole było dziś w kropki; ubranka dzieci, prace plastyczne a nawet podwórko. Wszyscy świetnie się bawili.

ZDJĘCIA TUTAJ